POHODLNÉ ZALOŽENIE S.R.O.
za 1 EURO

Založte si spoločnosť s ručením obmedzeným online, bez stresov a iba za 1 € - žiadne záväzky ani podmienky!

Založenie s.r.o. online vám ušetrí čas, nervy aj peniaze. Zvoľte si obchodné meno a štruktúru vašej novej firmy. Zvyčajne už o 14 dní môžete mať všetko potrebné na začatie podnikania. Nepotrebujete ani OP s elektronickým podpisom (ak ho však máte, môžete ho využiť).

Zaberie to len 10 minút
Viac informácií
Funguje to online

Ako to funguje

1

Vytvorenie s.r.o. online

Kliknete na zelené tlačidlo “CHCEM SI ZALOŽIŤ S. R. O.” V piatich krokoch vyplníte všetky potrebné informácie o vašej novej eseróčke. Celý proces vytvorenia firmy trvá asi 10 minút.
2

Platba

Na konci jednoduchého online formuláru si vyberiete spôsob platby, ktorý vám najviac vyhovuje. Už žiadne kolky. Platba sa s objednávkou spáruje automaticky a do niekoľkých minút vám aplikácia vygeneruje a automaticky emailom odošle dokumenty potrebné pre založenie spoločnosti.
3

Podpis dokumentov

Aj pri zakladaní s.r.o. cez internet štát vyžaduje notárom overený podpis zakladateľskej listiny, resp. spoločenskej zmluvy. Toto bude vaša jediná cesta k notárovi alebo na matriku za overením podpisu. Ak však máte nový občiansky preukaz s čipom a certifikátom pre elektronický podpis, nemusíte ísť dokonca ani k notárovi.
4

Registrácia spoločnosti

Doručíte nám podpísané dokumenty a my zabezpečíme podanie návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra, získanie živnostenského oprávnenia a pokryjeme ďalšiu komunikáciu s úradmi. A ak sa rozhodnete vybaviť si niečo z toho sami, máte našu podporu.
5

A môžete začať

Celý proces založenia s.r.o. trvá väčšinou najviac 14 dní (ak úrady fungujú správne). O úspešnej registrácii firmy vás budeme informovať SMS správou a emailom, v ktorom vám súčasne zašleme potvrdenie o vykonaní zápisu spoločnosti do obchodného registra.

Koľko zaplatím za založenie S. R. O. cez Firmáreň?

iba 259 €
iba 1 €
Založenie S.R.O. Cez Firmáreň
Notársky poplatok 180 €
Voľné živnosti 0 €Neobmedzený počet v cene
Administratívny poplatok 1 €
Spolu 181 €
Koľko ušetríte min. 86 €
V cene je zahrnuté zabezpečenie vzorových dokumentov pre návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra, pre daňový úrad a živnostenský úrad, poplatok na obchodný register, ľubovoľný počet voľných živností, náklady na založenie spoločnosti a profesionálne vybavenie administratívy. Cena je vrátane DPH, je konečná a bez skrytých poplatkov.
Založenie S.R.O.Cez Firmáreň
Notársky poplatok180 €
Voľné živnosti0 €Neobmedzený počet v cene
Administratívny poplatok1 €
Spolu181 €
Koľko ušetríte min 86 €
V cene je zahrnuté zabezpečenie vzorových dokumentov pre návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra, pre daňový úrad a živnostenský úrad, poplatok na obchodný register, ľubovoľný počet voľných živností, náklady na založenie spoločnosti a profesionálne vybavenie administratívy. Cena je vrátane DPH, je konečná a bez skrytých poplatkov.
Založenie sro online v roku 2024

Vo všeobecnosti platí, že sro si môže založiť osoba (spoločník) bez nedoplatkov na daniach, bez dlhov v Sociálnej poisťovni a bez exekúcií. Dlhy voči zdravotnej poisťovni nie sú prekážkou a registrácia s.r.o. môže v takomto prípade prejsť vtedy, keď dlhy na zdravotných odvodoch nie sú v štádiu exekúcie... Čítať viac
Založenie sro online v roku 2024

Vo všeobecnosti platí, že sro si môže založiť osoba (spoločník) bez nedoplatkov na daniach, bez dlhov v Sociálnej poisťovni a bez exekúcií. Dlhy voči zdravotnej poisťovni nie sú prekážkou a registrácia s.r.o. môže v takomto prípade prejsť vtedy, keď dlhy na zdravotných odvodoch nie sú v štádiu exekúcie.

Konateľ s.r.o. musí byť osoba staršia ako 18 rokov a bezúhonná. Konateľ nemôže byť vylúčený. Vylúčenie znamená, že na základe rozhodnutia súdu osoba nemôže vykonávať funkciu konateľa.


Základné imanie sro

Záladné imanie s.r.o. nie je potrebné vkladať do banky. Platí to vtedy, ak ide o sumu do 5000 eur, čo je minimálna suma základného imania sro.

Pre založenie sro postačí iba podpísať „Vyhlásenie správcu vkladu“, podľa ktorého spoločníci formálne odovzdali svoje vklady do základného imania správcovi vkladu v hotovosti. Správca vkladu je zvyčajne jeden zo zakladateľov.

Správca vkladu by mal potom tieto peniaze odovzdať do pokladne spoločnosti ešte pred podaním návrhu na zápis do obchodného registra. V praxi však toto nikto nekontroluje a zvyčajne sa to iba formálne poznačí do účtovných kníh spoločnosti. Vo firemnom účtovníctve tak bude “svietiť” +5000 eur.


Aké dane platí sro

Ak mala spoločnosť príjmy z podnikania za rok 2023 do 49 790 eur, platí daň z príjmov so sadzbou 15 %. Od roku 2024 sa táto hranica posúva až na 60 000 eur. Zvýšená sadzba dane 21 % sa jej bude týkať až keď uvedenú sumu prekročí. Ak si zakladáte firmu v roku 2024, prvý krát budete platiť daň z príjmu až v marci 2025 a ak vaša firma nepresiahne zdaniteľné príjmy (výnosy) 60 000 eur, budete platiť iba 15%

Novinka: Od roku 2024 sa znova zavádzajú daňové licencie. Ide o minimálnu daň z príjmu, ktorú musí zaplatiť každá firma, a to aj vtedy, keď nič nezarobí. Na firmy založené v roku 2024 sa však táto povinnosť prvý rok nevzťahuje, čo znamená, že prvý krát budú platiť minimálnu daň až v roku 2026 za zdaňovacie obdobie 2025. Pokiaľ ide o výšku minimálnej dane, táto je rôzna a závisí od výšky obratu. Napríklad firmy, ktoré dosiahnu v roku 2025 obrat od 0 do 50 000 eur budú platiť 340 eur.

Treba pripomenúť, že v eseročke existuje aj zvýšená 10 % daň z dividend (pred rokom 2024 bola jej sadzba 7%). Aplikuje sa zvyčajne raz za rok a iba vtedy, ak si spoločníci vyplácajú podiel na zisku. Nová zvýšená sadzba sa bude prvý krát uplatňovať až v roku 2025, a to pri vyplácaní dividend zo zisku dosiahnutého firmou za rok 2024.

Daň z pridanej hodnoty (v sadzbe 20%, 10% a 5%) je osobitná kapitola a netýka sa len eseročky. Nové firmy nie sú povinné platiť dépéháčku hneď od založenia. Takáto povinnosť im vznikne až v momente, keď za 12 kalendárnych mesiacov po sebe dosiahnu obrat 49 790 eur. Okrem toho sa však môžu kedykoľvek pre DPH registrovať dobrovoľne.

Ako si založiť sro v roku 2024

Existujú minimálne štyri spôsoby, ako si založiť s.r.o.:

1. Osobne na živnostenskom úrade

Obchodný register funguje už iba elektronicky a preto osobne, s papiermi v ruke alebo klasickou poštou tam už nič nevybavíte. Ako sa dá teda založiť sro osobne? Momentálne už iba cestou živnostenského úradu. Aktuálne totiž funguje spôsob, kedy na tento úrad môžete priniesť alebo zaslať poštou listiny potrebné na založenie sro. Úrad ich prevedie do elektronickej formy, vydá živnostenské oprávnenie a všetko spolu posunie ďalej na obchodný register za vás.

Nevýhody:

 • Najväčšou nevýhodou je to, že proces nemáte pod kontrolou. Živnostenský úrad plní úlohu prostredníka a obchodný register elektronicky komunikuje iba s ním. Niektoré správy vám úrad prepošle, iné nie.
 • Založenie sro týmto spôsobom je možné iba na úrade v mieste sídla spoločnosti.
 • Cena za každú jednu voľnú živnosť pre eseročku je 5 eur a za remeselnú alebo viazanú živnosť 15 eur Osobná návšteva úradu počas úradných hodín.
 • Vopred si musíte vyhotoviť všetky potrebné listiny, ktoré budete k podaniu prikladať (spoločenská zmluva, podpisový vzor konateľa, vyhlásenie správcu vkladu a podobne) a tieto listiny musia byť v súlade s ohlásením a návrhom.

Výhody:

 • Máte sa na koho obrátiť: Pracovníčky úradu sú k dispozícii počas pracovnej doby. Vedia poradiť so živnosťami (ohľadom obchodného registra vám však rady poskytnúť nemusia).


2. Online cez slovensko.sk

Cez štátny portál slovensko.sk môžete využiť dva spôsoby:
Jedno elektronické podanie cez jednotné kontaktné miesto (túto funkciu plní živnostenský úrad), ktorý po tom, čo vydá osvedčenie o živnostenskom podnikaní, prepošle všetky vaše listiny za vás na obchodný register.
Dve osobitné elektronické podania. Jedno na živnostenský úrad a druhé na obchodný register.

Nevýhody:

 • Potrebujete občiansky preukaz s čipom (eID), čítačku, software a potrebné zručnosti.
 • Ak robíte jedno podanie cez jednotné kontaktné miesto aj tu platí, že proces nemáte pod kontrolou. Živnostenský úrad plní úlohu prostredníka a obchodný register elektronicky komunikuje iba s ním. Niektoré správy vám úrad prepošle, iné nie. Ak robíte dve osobitné podania na dva úrady, vyplnenie online formulárov je náchylné na chyby a nie je také jednoduché, aby to zvládol úplne každý.
 • V prípade otázok vám na infolinke poradia iba v technických otázkach týkajúcich sa stránky.
 • Vopred si musíte vyhotoviť všetky potrebné listiny, ktoré budete k podaniu prikladať (spoločenská zmluva, podpisový vzor konateľa, vyhlásenie správcu vkladu a podobne) a tieto listiny musia byť v súlade s ohlásením a návrhom.

Výhody:

 • Cena: Zaplatíte 0 eur za voľnú živnosť a 7,50 eur za remeselnú alebo viazanú živnosť.
 • Vybavenie sro online nepozná hranice - firmu si otvoríte odkiaľkoľvek.


3. U notára

Od 1. novembra 2023 existuje možnosť registrácie sro u notára. Aktuálne je však poplatok za registráciu vyšší ako na obchodnom registri (180 eur vrátane DPH) a veľkou nevýhodou je aj to, že k notárovi by ste mali prísť už s podnikateľským oprávnením (zvyčajne vydaným živnostenským úradom) a všetkými zakladacími listinami v ruke. Samozrejme, notár dokáže pomôcť aj s týmto, avšak jeho služba sa tým ešte predraží.


4. Online cez Firmáreň

Cez Firmáreň vyplníte jeden online formulár a počkáte na dokumenty. Tie môžete podpísať perom (niektoré z nich pred notárom) alebo s použitím svojho občianskeho preukazu s čipom (nahrádza notára).

Nevýhody:

 • najskôr nasledujúci deň po odoslaní formuláru


Výhody:
 • Cena iba 1 euro + 180 eur notársky poplatok za založenie sro (ľubovoľný počet voľných živnosti je v cene a 7,50 eur za remeselnú alebo viazanú živnosť).
 • Vybavenie sro online nepozná hranice - s.r.o. si otvoríte odkiaľkoľvek.
 • Jeden jednoduchý online formulár.
 • Nepotrebujete ani občiansky preukaz (eID) s elektronickým čipom - stačí obyčajné pero a podpis.
 • Máte sa na koho obrátiť: sme vám k dispozícii na telefóne, live chate, osobne a odpovedáme aj na emaily.

Výhody založenia S.R.O. online

Spokojní zákazníci

Hodnotenie
Pozri ďalšie
Hodnotenie
5/5 - 2677 hodnotení
eseročiek vzniklo cez portál firmaren.sk
Chcem si založiť s.r.o.
Mám všetky potrebné údaje