Ako začať podnikať? Inšpirujte sa skutočnými podnikateľskými príbehmi

Na rozhodnutie začať podnikať nie je nikdy ten „najvhodnejší čas“. Alebo inak: Vždy je vhodný čas začať. Klienti Firmárne vo svojich podnikateľských príbehoch opisujú, ako to vyzeralo u nich.

19. mar, 2022
Tím portálu Firmáreň
Ako začať podnikať

Odvaha a odhodlanie

Každý je v inej situácii, ale jedno platí spoločne: Netreba sa báť. Iste, obozretnosť je vždy na mieste, avšak tá by nemala prerásť do strachu.

1. Pokus – omyl

Milan Bez Mapy inšpiruje tisíce fanúšikov cestovania, ktorí by si to s ním najradšej vymenili. A aj keď on sám rád odkrýva aj tú menej viditeľnú stránku svojho podnikania, pochvaľuje si: keď sa mu nechce, v pondelok nepracuje.

2. Eshop popri zamestnaní

Matej z Nitry. Svojim príbehom inšpiruje tých, ktorí pracujú v zamestnaní a neustále premýšľajú nad tým ako začať podnikať.

3. Vyrastal v podnikateľskom prostredí

Byť súčasťou známej rodiny psychológov zaväzuje. O to väčšia výzva musela byť pre Karola rozbehnúť si svoj vlastný biznis. Aj keď mal na čo nadväzovať, zdá sa, že nič nedostal zadarmo.

. Aj keď mal na čo nadväzovať, zdá sa, že nič nedostal zadarmo.

4. Konečne sa každé ráno tešia do práce

Realitná kancelária The Home je príkladom toho, ako riešiť frustráciu zo zamestnania.

5. Spojila sa s manželom

Sandra hodnotí, či bol dobrý nápad začať podnikať spolu s manželom. Pozrite sa, čo si Sandra s Matúšom najviac vážia na podnikaní a aj to, či im to spolu klape.

6. Známe kvetinárstvo z nuly

Dnes už veľký podnik kvetyprevas.sk. V rozhovore prezradia, ako začínali a ako sa vypracovali až na značku známu v celej Bratislave.

Zalozenie SRO
Majitelia spoločnosti kvetyprevas.sk

7. Zásielkovňu poznal skoro každý

A ďalší inšpiratívny príbeh o tom, ako v MHD začínala služba Zásielkovňa – dnes už pod názvom Packeta. Cieľavedomé úsilie vždy prináša výsledky.

Podnikanie-Zásielkovňa-Firmáreň
Zakladateľ Zásielkovne, dnes packeta.sk

A čo vy?

Ako je to s vami? Čo vás najviac zneisťuje Alebo už podnikáte? Čím všetkým ste museli prejsť?